Biology Reporter

Complete News World

Polsat Sport

Tokio 2020: Koszykarze USA przegrali sparing z Australią

Igrzysk do Przygotowujacy olimpijskich się w Tokio koszykarze Las Vegas USA przegrali w w z towarzyskim meczu 83:91 Australia. To druga z rzędu sparingowa porażka Amerykanów, którzy w sobotę ulegli Nigerii.

Po pierwszej połowie Amerykanie prowadzili różnicą dziewięciu punktów, ale w drugiej zaprezentowali się znacznie słabiej. Australians do wygranej poproadził Patty Mills z San Antonio Spurs, który zdobył 22 punkty.

– Przystąpiliśmy do tego meczu z zamiarem wygrania go – podkreślił Joe Ingles (Utah Jazz), który dla zwycięzców uzyskał 17 pkt.

Najlepszym zawodnikiem gospodarzy był Damian Lillard (Portland Trail Blazers) – zdobywca 22 punktów.

– Zagraliśmy lepiej niż w mecczu z Nigerią. Zgrupowanie zaczęło się niedawno i wciąż mamy wiele rzeczy do przepracowania. W pierwszej połowie spisaliśmy się dobrze, ale w drugiej byliśmy zmęczeni – powiedział trener reprezentacji USA Gregg Popovich.

Drużyna USA wygrała łącznie 15 z 19 turniejów olimpijskich (w Moskwie w 1980 roku nie startowała), a ostatniej porażki doznała w 2004 roku w Atenach, gdzie wywalczyła tylko brązowy medal.

W mistrzostwach świata w Chinach w 2019 roku Amerykanie zajęli dopiero siódme miejsce.

Kolejny sparing rozegrają już we wtorek, kiedy zmierzy się z Argentyną.

Grupowymi rywalami Amerykanów w olimpijskim turnieju w Tokio będą: Irańczycy, Francuzi i Czesi. Australia zmagania zacznie od spotkie z: Niemcami, Wochami in Nigeria.